tr
ende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular olarak hazırlanmış bu sayfada İkinci El Beyaz Eşya Alanlar tarafından hazırlanan soru cevap butonu kullanılarak oluşturulmuş örnek bir soru cevap sayfası görmektesiniz. Aklınıza takılan soruların cevabını bu sayfada bulamadınız ise, firmamız ile iletişim kurarak destek alabilirsiniz.

 
İkinci El Beyaz Eşya Olarak Hangi Eşyalar Satılır?
 

İkinci el beyaz eşya olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, çamaşır kurutma makinesi, ankastre set, fırınlı ocak, klima, kombi ve derin dondurucu satılmaktadır. Beyaz eşyalar, tek tek satışa sunulabildiği gibi çeyiz seti veya düğün paketleri adı atında da sizlere sunulabilmektedir. Beyaz eşya seçimlerinde müşterilere zaman kazandırmak amacıyla oluşturulan bu paketlerdeki ana eşyalar buzdolabı, çamaşır makinesi ve fırın olmaktadır.

Beyaz eşya seçerken, ürünün fiyatından çok kullanım kolaylığı ve işleviyle ilgilenin. Teknik servis desteği olan markaları tercih edin. Cihazın ne kadar enerji tükettiğini gösteren “enerji sınıfı” birimine göz atın. Bu birim A harfinden F harfine giden sıralama ile verimliliği gösterir. Ev ve işyerlerinde günlük hayatın vazgeçilmez parçaları olan beyaz eşyaların seçiminde cihazın ne kadar enerji tükettiği, hacmi ve kapasitesi dikkat edilmesi gereken faktörlerin başında geliyor.

 
İkinci El Beyaz Eşyalar Neden Ucuz?
 

İkinci el beyaz eşya alanlar olarak hizmet veren firmalar, her gün beyaz eşya alımı yapmaktadır. Bu durumda oldukça fazla sayıda beyaz eşya birikmiş oluyor ve satmak ve stoğunu eritmek zorundadır. Spot fiyatta bu şekilde ortaya çıkar. Mağaza satın aldığı fiyatın altında satış yaptığı için spotçu bu ürünü ucuz alıp cüzi bir karla satar. Her eşyanın spot pazarı olabilir. Her eşyanın spot pazarı olabilir. Bizim işimiz genelde spot beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, led televizyon, bulaşık makinesi gibi ürünlerledir. Ancak mobilya, gıda, otomotiv, tekstil gibi sektörlerde de spot eşya alınıp satılır.

 
İkinci El Beyaz Eşya Fiyatları Neye Göre Artar?
 

Ürünün teknik özellikleri ve kullanım özellikleri arttıkça ve çeşitlendikçe ürünün değeri de artar. Bunun tersine ürünün enerji tüketimi, teknik özellikleri ya da tasarım özellikleri azaldıkça ürünün fiyatı da düşer. Fiyat aşamasında ürünün renk bilgisi de fiyatın artması ya da düşmesinde etkili olur. Beyaz eşya fiyatları genellikle eşyanın markasına modeline tasarım özelliklerini iç dizaynına bağlı olarak belirlenir. Bu özelliklerin tümü ürünün fiyatlandırılmasında etkili olur. Özellikle yiyeceklerin sağlıklı ve uzun süre saklanması için tasarlanan buzdolabı ve derin dondurucu gibi beyaz eşyalar, elektrik tüketimlerini iç genişliklerini hacimlerini markalarına ve modellerine göre birbirinden farklı fiyatlara sahip olur.

 
Arızalı Beyaz Eşya Alan Olur Mu?
 

Arızalı beyaz eşya alan olmaz. Beyaz eşyalarınızdan birisi arızalandı ve elinizden çıkarmak istiyorsunuz. Bu tarz beyaz eşyaları elinizden çıkarabilmek için, modeli yeni olması gerekiyor. En fazla beş yıllık bir süre içinde alınmış olmalı ve arızasının ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Genelde arıları beyaz eşyaları, beyaz eşya servisleri alıyor. Çok nadir ikinci el spotcular alıyor. İkinci el beyaz eşya alan bir firmanın alması için, yeni model olması ve belirttiğimiz gibi arızasının tesbit edilmiş olması gerekir. Bu koşulların dışında ki daha eski beyaz eşyalar, hurdacılar tarafından alınmaktadır.

 
Beyaz Eşya Satarken Nelere Dikkat Edilmeli?
 

İkinci el beyaz eşyalarınızı satmak istediğiniz zaman, dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurların başında, beyaz eşyaların sağlam ve çalışır durumda olması gerekir. Beyaz eşya satmak için yapmanız gereken, net görünür şekilde resimlerini çekmek. Satmak istediğiniz beyaz eşya firmasına bu resimleri göndermek. Bir sonraki aşama ise, üzerinde çürük, pas veya eksik parça var ise bu sorunları bildirmek olmalıdır. Beyaz eşyalar üzerinde oluşan pas ve nemden kaynaklanan çürükler sorun olabilir. 

 
Beyaz Eşyalarınızın Ortalama Ömürleri Kaç Yıl?
 

Beyaz eşyaların ömrü, on üç ile on beş yıl arasında değişmektedir. Beyaz eşyaların ömrü hem kalitesine hem de kullanılış şekline bağlıdır. Bu eşyalar özenle kullanıldığı takdirde uzun yıllar size eşlik edebilir. Bunun için eşyalarınızı kullanırken, kılavuzunda bildirilen talimatlara göre hareket etmeniz gerekir. Diğer taraftan, beyaz eşya bakımını düzenli olarak yaptırmanız büyük önem taşır. Sıfır beyaz eşya alındığı zaman, mutlaka kullanma kulavuzunu okumamız gerekiyor.

 
Beyaz Eşyalarınızın Ortalama Ömrünü Uzatma?
 

Beyaz eşyalarınıza düzenli bakım yaptırırsanız, daha uzun ömürlü ve daha verimli şekilde çalışacaktır. Temiz filtreler, iyi çalışan parçalar ve temiz bobinlerle çoğu cihaz uzun süre dayanır. Ev aletlerinizin ortalama ömrünü uzatmak için atmanız gereken adımlardan bazıları. Cihazın kullanım ömrünü uzatmanın ilk adımı, cihazın yaşını kontrol etmektir. Üzerinde seri numarası olan etiketi bulmanız yeterlidir. Orada üretim tarihini bulacaksınız, böylece cihazınızın gerçek yılını bulacaksınız.